Zapraszamy na kurs:" Kierowca-operator wózków jezdniowych" wszystkich typów (elektryczny, gazowy, spalinowy) oraz uprawnienia do wymiany butli z gazem propan-butan w wózkach zasilanych gazem.
KURS WRAZ Z EGZAMINEM KOŃCOWYM!
Zarówno kurs jak i egzamin końcowy przeprowadzany jest w Naszym Ośrodku.
Terminy i godziny zajęć: uzależniamy od indywidualnych potrzeb słuchacza tak aby nie kolidowały z obowiązkami zawodowymi i prywatnymi. Organizujemy kursy indywidualne oraz grupowe.
Zajęcia można umawiać się w każdy dzień tygodnia i jeździć na wózku od godz 8:00 nawet do 18:00 w tym soboty. Jeśli odpowiadają Państwu tylko weekendy, jesteśmy do pełnej dyspozycji. Praktyka jest dostosowana do indywidualnych potrzeb.
KURS PROWADZONY JEST W MIŁEJ ATMOSFERZE I Z INDYWIDUALNYM PODEJŚCIEM DO KAŻDEGO UCZESTNIKA.
Część teoretyczna: Zaczynamy zajęciami teoretycznymi podczas których słuchacz otrzymuje materiały skrypt "Kierowca wózków jezdniowych w UE" Na szkoleniu wyjaśniamy słuchaczowi najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczną obsługą wózków jezdniowych, czynnościami przed rozpoczęciem pracy, w trakcie wykonywane pracy i po zakończeniu pracy. Ponad to, omawiane są rodzaje, budowa wózków, ładunkoznawstwo, bezpieczna wymiana butli gazowe, oraz informacje o dozorze technicznym i poruszamy zagadnienia związane z eksploatacją oraz wymaganymi uprawnieniami w Unii Europejskiej oraz Skandynawii.
Część praktyczna: po zakończeniu tej części kursant płynnie i bezpiecznie pobiera towar i go rozładowuje. Naszym zadaniem jest wyszkolenie uczestnika kursu na dobrego pracownika dla przyszłego pracodawcy.
WSZYSTKO W JEDNEJ CENIE - ZADNYCH UKRYTYCH OPŁAT
Wymagania w stosunku do kandydatów:
- pełnoletność - z dniem rozpoczęcia kursu Słuchacz musi mieć ukończone 18 lat
- ukończona co najmniej szkoła podstawowa
- odpowiedni stan zdrowia potwierdzony badaniami lekarskimi
- Słuchacz kursu operatorów wózków jezdniowych nie musi posiadać prawa jazdy!
Wymagane dokumenty (na podstawie których odbywają się przyjęcia na kurs):
- orzeczenie lekarskie zezwalające na obsługę wózków widłowych
- czytelna kserokopia dowodu osobistego
- skierowanie z zakładu pracy (*w przypadku kiedy Słuchacza na kurs kieruje pracodawca)
Badania lekarskie:
Do przystąpienia do kursu wymagane jest - zgodnie z programem kursu UDT Gliwice - zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku:" operator wózka jezdniowego". Zaświadczenie takie powinien wydać lekarz posiadający uprawnienie do badań kierowców.
Certyfikaty:
Kadra dydaktyczna Ośrodka Szkolenia "Trela" legitymuje się certyfikatami UDT w Gliwicach, uprawniającymi do teoretycznego i praktycznego nauczania i sprawdzania efektów nauczania w kursach operatorów wózków jezdniowych i jest ośrodkiem uprawnionym do prowadzenia tych szkoleń.
Program:
Kursy prowadzone są zgodnie z Dz.U. Nr 70 z 10 maja 2002 r. oraz na podstawie programu UDT w Gliwicach . Posiadamy Certyfikat program UDT W gLIWICACH Nr rej. 1731/ XI/2008 oraz wydajemy uprawnienia wg wzoru Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Tematyka zajęć obejmuje:
- typy stosowanych wózków jezdniowych
- budowa wózka
- czynności kierowcy przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po pracy wózka
- czynności kierowcy w czasie pracy wózkami
- wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa
- wiadomości z zakresu BHP
- wiadomości o dozorze technicznym
- wiadomości związane z wymianą butli gazowych
- wymiana butli gazowych - pokaz Instruktora i samodzielna wymiana przez Słuchacza
- praktyczna nauka jazdy wózkiem
Zajęcia (czas trwania kursu, godziny, terminy):
Kurs trwa około 2 tygodni, w zależności od liczby Słuchaczy w jednym kursie (grupy do 15 osób przechodzą kurs w około 2 tygodnie).
Zajęcia teoretyczne dla osób indywidualnych ustalane są pierwszego dnia kursu z Wykładowcą.
Zajęcia praktyczne odbywają się w terminie uzgodnionym indywidualnie z Instruktorem.
Oferta dla firm:
Organizujemy szkolenia na zlecenie zakładów i urzędów pracy, dostosowując szkolenie do potrzeb firm, instytucji i uczestników szkolenia. Nasi wykładowcy to grono wyspecjalizowanych fachowców z wieloletnią praktyką i doświadczeniem zawodowym.Tematyka szkoleń wynika z obowiązujących przepisów i ma dla pracowników charakter obligatoryjny.
Zajęcia dla firm kierujących na kurs jednocześnie 10 i więcej Słuchaczy jesteśmy w stanie zorganizować w salach wykładowych Zleceniodawcy w indywidualnie sporządzonym grafiku zajęć (dodatkowe terminy rozpoczęcia).
Materiały szkoleniowe:
Każdy ze Słuchaczy kursu otrzymuje materiały do nauki opracowane przez naszych Wykładowców.
Zakończenie kursu, zaświadczenia, egzaminy:
Kurs kończy się egzaminem składającym się z części teoretycznej i praktycznej.
Część teoretyczna to test (otwarty lub zamknięty) sprawdzający wiedzę nabytą podczas kursu.
Część praktyczna egzaminu składa się ze sprawdzenia umiejętności obsługi i prowadzenia wózka jezdniowego oraz bezpiecznej wymiany butli gazowej.
Egzamin odbywa się ostatniego dnia kursu.
Słuchacz, który zdał egzamin otrzymuje uprawnienia kierowcy wózka jezdniowego wraz z uprawnieniami do wymiany butli gazowych (wg wzoru Ministra Edukacji Narodowej). Wydane uczestnikom uprawnienia są bezterminowe i dotyczą wszystkich typów wózków jezdniowych (widłowych) z napędem silnikowym.
Kursant otrzymuje również CERTYFIKAT w języku angielskim honorowany we wszystkich krajach Unii Europejskiej.